Хто такі білінгви? Люди майбутнього чи просто поліглоти?
Logo
Хто такі білінгви?
Дата 03/07/2015

Білінгвізм – досить поширене явище 21 століття, яке набирає все більшого розповсюдження.

Беручи основу від лат. Bilingua – «двомовність», білінгвізм – здатність оперувати двома мовами. Таким чином якщо людина, окрім рідної мови, володіє іншою мовою хоча б на середньому рівні, вона може вважати себе білінгвом.

Нещодавно проведені дослідження показують, що близько 70% людей – білінгви. Кожен третій житель планети у віці до 16 років є білінгвом або полілінгвом, а через 10-15 років кожна друга дитина буде білінгвом.


Звідки беруться білінгви?

білінгви

Часто діти–білінгви зростають у сім’ях, де батьки є представниками різних національностей. Маючи повсякденну можливість практикувати обидві мови, в дорослому віці вони можуть вільно спілкуватись обидвома мовами, незалежно від їх спорідненості: чи це українська і російська, чи російська і турецька, чи англійська і французька.

Однак, білінгвізм, як явище може розвиватись і під впливом соціальних чинників. Якщо, скажімо, дитина зростає лише в україномовному середовищі, але у школі вивчає іноземну мову, яку за кілька років освоює на досить впевненому рівні, вже в старших класах розумові процеси такої людини відбуватимуться шляхом білінгвістичного сприйняття.

Ще одним фактором, який значно сприяє поширенню білінгвізму є міграція.

В сьогочасному темпі постійних соціальних та економічних змін, в пошуках нового життя люди переїжджають з однієї країни в іншу, тим самим змінюючи і своє мовне середовище. У випадку повної інтеграції особи в соціальний простір, нову культуру, традиції, колорит країни, засвоєння мови відбувається органічно та в гармонії з сприйняттям нових фактів та явищ. Такий процес адаптації в нових соціальних умовах називається асиміляцією. На противагу асиміляції варто згадати про сепарацію, коли людина наче й знаходиться безпосередньо в інших умовах, однак веде звичний для себе спосіб життя – спілкується рідною мовою, дотримується власних традицій та устрою.

Чи варто докладати непосильних зусиль, щоб вивчити іноземну мову? Чому хтось може говорити вільно трьома мовами, а комусь не під силу освоїти й рідну? – мабуть, кожен з нас хоч раз ставив собі ці питання. Відповідь проста: Іди в ногу з часом! Якщо Ви справді бажаєте вивчити іноземну мову – уроки для вас будуть цікавими та захоплюючими. Якщо Ви хочете бути сучасним, успішним та розвиватись в ритмі 21 століття – Ви зробите правильний вибір.

Автор статті – Ольга Іовенко, менеджер бюро перекладів, перекладач, редактор текстів