Як ефективно працювати вдома: 5 порад як усунути відволікаючі фактори
Logo
Як ефективно працювати вдома: 5 порад як усунути відволікаючі фактори
Дата 30/08/2016

 

Вміння ефективно працювати вдома та концентруватися на виконанні певного завдання протягом визначеного проміжку часу – це чи не найважливіша складова будь-яких технік тайм-менеджменту.
В роботі перекладача, як і будь-якого іншого фрілансера, вміння ефективно працювати вдома дозволяє дотримуватися дедлайнів та вивільнити час на інші пріоритетні завдання.
Адже письмовий переклад потребує зосередженості, концентрації та наполегливості, а також відсутності відволікаючих факторів, якими можуть бути:

  • домашні справи;
  • безконтрольне  спілкування в соціальних мережах;
  • перегляд інших інтернет-ресурсів.

Як результат – безсонні ночі і не така якісна робота як хотілося б. Згідно з дослідженнями американських психологів, відволікання навіть на менш, ніж 3 секунди збільшує вірогідність помилок у виконанні завдання вдвічі.
Тобто відволікання не тільки крадуть ваш час, але й погіршують ефективність роботи вдома!

Не пропустіть: “Український переклад “Вовк з Волл-Стріт” або “кастрований” фільм

Поради для ефективної роботи вдома:

1. Плануйте свій день!

Реалістично оцініть свої сили та запишіть всі завдання, які плануєте виконати за день.

Невелика порада: у всіх людей є певний період дня, коли вони працюють найефективніше, тому раціонально було б запланувати виконання найважливіших справ саме в цей період.

2. Заблокуйте всі повідомлення з сайтів чи надокучливі програми

Нагадування про нове повідомлення в Skype чи нові лайки у Facebook, або ж повідомлення з інших сайтів можуть суттєво вплинути на концентрацію, тому або заблокуйте такі нагадування, або використовуйте окремий браузер для роботи.

Крім того, можна випробувати додатки, які блокують надокучливі сайти, наприклад, LeechBlock доступний у браузері Firefox чи StayFocusd від Chrome.

3. Відслідковуйте час на виконання тих чи інших завдань.

Соціальні мережі не завжди відволікають так як неважливі, непріоритетні завдання. Якщо ви не можете зрозуміти, куди подівся час, потрачений за день, було б корисно записати все, що ви робили.
Звичайно, це вимагає певних зусиль і часу, але така процедура дозволить зрозуміти чи правильно ви розподілили свої завдання. Крім того існують програми, що допоможуть зрозуміти ваші звички і відслідкувати, куди ж подівся час.

Наприклад, безкоштовний додаток My Hours (https://myhours.com/) чи платна пропозиція Rescue Time (https://www.rescuetime.com/plans).

4. Відкладайте відволікаючі фактори на потім.

Буває так, що під час роботи приходить якась ідея, від якої важко відволіктися (наприклад, подивитися рецепт приготування вечері на сьогодні, перекласти статтю для друга і т.д.) Якщо таке трапилося, просто запишіть це на листку і відкладіть. Так ви не переживатимете, що щось забудете і зможете знову сконцентруватися на роботі.

5. Розбивайте велике завдання на маленькі відрізки

Часто важко підступитися до виконання великого проекту, особливо, коли завдання здається дуже масштабним. Проте вартує розділити його на менші під-завдання і все здається не настільки складно. Техніка Pomodoro або помідорний тайм-менеджмент може суттєво допомогти, вам потрібен лише таймер.

Також читайте: “Переклад «на вчора» або пастка для перекладача

Дотримуючись цих порад, можна навчитися концентруватися на виконанні запланованих завдань та ефективно працювати вдома. Проте, слід пам’ятати, що постійна концентрація лише на роботі теж не найкращий помічник і може привести до перевтоми і втрати мотивації, адже баланс між роботою вдома та особистим життям – це один із найважливіших факторів успіху.

Авторка статті – Еліна Лапка, перекладачка англійської мови