Logo

Багато людей в сучасному суспільстві намагаються бути гіперпродуктивними. Вони поспішають від одного завдання до іншого, не забуваючи при цьому перевірити скриньку електронної пошти, організувати чергову зустріч, зробити важливий дзвінок та виконати доручення. Зазвичай ці люди вважають, що, залишаючись продуктивними і працюючи на повну, вони безсумнівно досягнуть успіху. Звісно, в певній мірі ця ідея про успіх правдива, проте вона часто приводить до беззмістовної “продуктивності” – постійної потреби чимось займатись, схильності тратити весь свій вільний час на різноманітні завдання. Чи не варто в якийсь момент зупинитись і запитати себе, чи є у цьому зміст?

Працюйте розумніше, а не важче

Steve Jobs quoteОстаннім часом побутує думка “працюй розумніше, а не важче”. Замість того, щоб машинально підходити до своїх завдань, постарайтеся працювати більш вдумливо та запитуйте себе, чи можете ви працювати більш ефективно чи повністю ліквідувати беззмістовне заняття зі свого плану на день.

Управління часом – це не втиснення якомога більшої кількості завдань у свій розклад. Мова йде про спрощення роботи, підвищення своєї ефективності та зменшення рівня стресу. Йдеться про вивільнення простору для людей в своєму житті, розваг та відпочинку. Насправді, в добі цілком достатньо годин для всього, чим Вам хотілось би зайнятись, але для їх пошуку Вам потрібно трішки змінити свій хід думок.

21 порада з управління часом

Нижче ми перечислили 21-ну пораду, яка допоможе Вам зробити крок у правильному напрямку до розумного використання свого часу. Запам’ятайте: існує безліч методів, щоб зробити своє життя простішим.

 • Порада №1. Виконуйте найважливіші справи в першу чергу.

Це золота порада управління часом. Щодня визначайте, які 2-3 завдання є найбільш важливими, та виконуйте в першу чергу їх. Як тільки Ви викреслите їх зі списку справ на день, Ви відчуєте, що день пройшов недаремно, і зможете перейти до інших завдань.

 • Порада №2. Навчіться говорити “ні”.

ніВиконання схожих обов’язків впродовж довгого періоду часу може навчити нас вправлятися з ними швидше та організовувати час краще, не зважаючи на обставини. Це чудово, проте Вам слід пам’ятати, що Ви легко можете зайти надто далеко. Не беріть на себе забагато. В якийсь момент слід навчитися відмовлятися від можливостей. Погоджуйтеся лише на те, на що дійсно маєте час і що дійсно важливо для Вас.

 • Порада №3. Спіть щонайменше 7-8 годин на добу.

сонДеякі люди вважають, що нехтувати своїм сном – це хороший спосіб бути більш продуктивним і отримати декілька додаткових годин для роботи. Що ж, вони помиляються. Більшість з нас потребує біля 7-8 годин сну, аби забезпечити нормальне функціонування свого організму. Ви відчуваєте, якщо Ваш організм виснажений. Прислухайтесь до його потреб та перестаньте недооцінювати сон.

 • Порада №4. Зосередьте всю свою увагу на поточному завданні.

Закрийте зайві вікна в браузері. Відкладіть телефон туди, де не будете бачити його, та вимкніть звук. Знайдіть тихе та спокійне місце, де Вам було б зручно працювати або ж включіть собі якусь музику, якщо це Вам допоможе (зазвичай для роботи чудово підходить класична музика). Зосередьтесь на одному завданні. Забудьте про існування інших справ.

 • Порада №5. Чим раніше, тим краще.

Більшість людей відчуває імпульс відкладати справи на потім. Здавалося б, для чого поспішати? Завдання не важке, його можна буде зробити в будь-який момент, так? Ні. Припиніть обманювати себе. Визнайте, набагато приємніше усвідомлювати, що справу вже зроблено і не доведеться займатись нею пізніше, коли назбирається декілька таких “легких справ”. Це не важко, просто зробіть це.

 • Порада №6. Не дозволяйте неважливим дрібницям заважати Вам.

перфекціонізмМи часто виконуємо завдання значно довше, ніж могли б, приділяючи надто багато уваги дрібницям. Ми самі винні в цьому, адже часто страждаємо від невиправданого перфекціонізму. Спробуйте зробити справу до кінця і лише після цього придивитись до дрібниць.

 • Порада №7. Перетворіть основні завдання у звички.

Припустимо, що Ви, скажімо, перекладач. Ви повинні перекладати постійно – для бюро перекладів, для приватних замовників тощо. Допустимо, Ви перекладаєте близько 8000-10000 слів на тиждень. Ця цифра здається досить великою, чи не так? Але, якщо ви перекладатимете щодня однакову кількість слів, це увійде в звичку. Створюйте звички і помітите, як Ваша продуктивність буде рости.

 • Порада №8. Слідкуйте за часом, проведеним перед телевізором, відео-грою тощо.

соцмережіЧас, потрачений на перегляд нових постів у стрічці Twitter, гортання новин в інтернеті чи перегляд телепередач, легко може стати однією з найбільших затрат у часі. Зверніть увагу на те, скільки часу ви виділяєте на такі справи, і запитайте себе, чи доцільно це.

 • Порада №9. Визначайте часові рамки.

Замість того, щоб розпочинати роботу з думкою “я сидітиму тут, доки це не буде зроблено”, скажіть собі “я працюватиму над цим 3 години”. Чіткі часові рамки змусять Вас зосередитись і бути більш продуктивними, навіть якщо Вам доведеться доробити завдання пізніше.

Читайте статтю на схожу тему: Як ефективно працювати вдома: 5 порад як усунути відволікаючі фактори

 • Порада №10. Залиште трохи часу між виконанням завдань.

Коли ми поспішаємо від одного завдання до іншого, нам стає дедалі важче тверезо оцінювати свою роботу, залишатись зосередженими та мотивованими. Залиште собі час для відпочинку між справами, ковток свіжого повітря для мозку. Дозволивши взяти собі невелику перерву, помедитуйте, погуляйте на свіжому повітрі або займіться іншою діяльністю, яка Вас розслабить.

 • Порада №11. Не думайте про Ваш список справ, як про одне ціле.

Один із найбільш ефективних способів пригнітити себе самого – роздумувати над своїм величезним списком справ на день. Зрозумійте, що ці думки не зроблять його коротшим. На даний момент все, що Ви можете зробити, це зосередитись на одному завданні і рухатися крок за кроком. Вдихніть.

 • Порада №12. Займайтесь спортом та харчуйтесь правильно.

healthy eatingБуло проведено не одне дослідження на тему взаємозв’язку здорового способу життя та продуктивності праці. Фізичні вправи та здорова їжа відіграють таку ж важливу роль у нашому житті, як і здоровий сон. Приділяючи достатньо уваги власному фізичному здоров’ю, Ви піднімаєте свій рівень енергії, очищуєте розум і даєте собі можливість легше зосереджуватися.

 • Порада №13. Робіть менше.

Робити менше – це всього лиш ще один метод визначити для себе, що справді важливо, а що – ні. Сповільніться, подумайте, що справді потрібно зробити і зосередьтесь саме на цьому. Працюйте менше, але над тим, що має значення, замість того, щоб тратити час на безліч дурниць.

 • Порада №14. Використовуйте вихідні, але в міру.

Дивовижно, наскільки декілька виконаних під час вихідних днів завдань можуть полегшити Ваше життя в будні. Всього 2-4 години на день можуть кардинально змінити Ваше життя.

 • Порада №15. Створюйте системи для організації.

Бути організованою людиною допомагає економити велику кількість часу, і Вам при цьому не обов’язково бути найбільш організованою людиною в світі. Створіть свою систему для організації свої документів. Переконайтесь, що кожна річ у вашій домівці має своє місце. Скасуйте підписки в електронній скриньці, якщо не бажаєте отримувати зайвих сповіщень. Оптимізуйте!

 • Порада №16. Займайте себе в періоди очікування.

Зазвичай у нас багато часу, коли ми не намагаємося виконати безліч завдань. Кімнати очікування, черги в магазинах, час, проведений в громадському транспорті, тощо. Займайте себе в ці проміжки часу. Наприклад, читанням.

 • Порада №17. Ізолюйте себе.

Жодних відволікаючих факторів, жодних відмовок. Якщо єдиний спосіб заставити себе зосередитись та довести справу до кінця – це закрити себе на ключ в пустій кімнаті – зробіть це.

 • Порада №18. Візьміть свої плани до уваги.

planНе нехтуйте своїм списком справ. Якщо Ви створили його, то доведіть справи до кінця. Будь цілеспрямованими. Будьте наполегливими. Будьте професіоналами з виконання завдань і продовжуйте в тому ж дусі, доки це не увійде у звичку. Сила волі заведе Вас куди завгодно.

 • Порада №19. Поєднуйте виконання схожих завдань.

Припустимо, що впродовж вихідних днів Вам потрібно виконати два завдання із програмування, написати три оповідання і змонтувати два відео. Не приступайте до роботи в довільному порядку. Натомість групуйте схожі завдання і виконуйте їх по порядку. Різні завдання потребують мислення різних типів, тому варто дозволити своєму мозку продовжувати працювати в одному напрямку, а не переключатися зі справи на справу.

 • Порада №20. Знайдіть час для спокою.

У світі, де всі постійно поспішають і намагаються встигнути кудись, люди часто не знаходять часу, щоб зупинитись на мить. Ви не повірите, як Ваше життя може змінитися, якщо Ви дасте собі можливість зробити паузу. Інколи бездіяльність відіграє таку ж важливу роль, як і діяльність.

 • Порада №21. Позбудьтесь непотрібного.

Так, ми згадували це вище, але про це варто нагадати. Життя людини сповнене зайвого. Коли ми знаходимо в собі сили визначити, що є зайвим, і викинути це зі свого життя, ми наближаємось до значимого і не тратимо енергію даремно.

 • Остання порада (мабуть, найкраща)

гіперпродуктивністьЄ ще одна порада, про яку варто згадати: робота може бути грою. Задоволення також має право бути ціллю. Ми часто настільки заглиблюємося в свої справи, що забуваємо отримувати задоволення від того, що робимо. Навіть тоді, коли ми зосереджуємося на тому, щоб працювати розумніше, ми надто зосередженні на тому, щоб вирішувати завдання. Запитайте себе, що Ви можете зробити для того, щоб отримувати задоволення від виконання своїх справ.

Щасти Вам у втіленні цих порад у життя, керуйте своїм часом з розумом і виконуйте юридичні переклади вчасно.

Автор статті – Анна Іовенко, перекладач та копірайтер