Logo

Робота фрілансера має багато переваг, але водночас, пов’язана із труднощами, деякі з яких можна ефективно усунути за допомогою технік тайм-менеджменту.
Цей термін набув значної популярності у всіх сферах життя і бізнесу. В сучасних людей в силу швидкого ритму життя та інформаційного перенасичення залишається все менше часу на виконання всіх запланованих справ і управління часом стає навиком, який неможливо переоцінити.

Інша стаття з серії: “Як ефективно працювати вдома

У випадку, коли працюєш з дому, від вміння управляти часом напряму залежать і заробіток, і відносини з клієнтами.

Фріланс – це як робота на кількох босів, з різними пріоритетами та робочими моментами.

Як правило, фрілансер має кілька проектів і вміння переключатися між ними та ефективно розподіляти час на виконання кожного із завдань стає основним інструментом для досягнення успіху. Так як ця проблема не нова, існує декілька перевірених технік, які успішно застосовуються не тільки офісними, а й віддаленими працівниками.

Цікава стаття – “Український переклад “Вовк з Волл-Стріт” або “кастрований” фільм

Розглянемо одну з них:

Техніка Pomodoro (Помідорна техніка планування часу)

Ця техніка була винайдена ще у 90-х підприємцем Франческо Сірілло.
Винахідливий хлопець почав застосовувати цей метод в свої студентські роки, коли вимірював час на виконання навчальних завдань за допомогою таймера у вигляді помідора (цей прилад вже давно став бестселером у господинь всього світу, які засікають ним час на приготування страв).

Основний принцип:

Велика робота розділяється на менші завдання, на кожне з яких виділяється певний інтервал часу, що й отримав назву «помідор». Між такими інтервалами заплановані короткі перерви. Такий метод тренує мозок концентруватися під час коротких проміжків часу та фокусувати увагу на одному завданні. Це допомагає дотримуватися пріоритетних дедлайнів.
Помідорна техніка дозволяє організувати роботу так, що Ви працюєте циклічно, під час коротких спринтів, що дозволяє підтримувати продуктивність та мотивацію на високому рівні.

Основа цього методу – регулярність.

Робота з технікою складається з 5-ти основних кроків:

  1. Визначає завдання, які хочете виконати. Запишіть їх на листку паперу чи у планері.
  2. Наставте таймер на 25 хвилин (це може бути як помідор, так і будь-який інше пристосування, яке дозволяє відмірювати час).
  3. Працюйте над завданням, поки таймер не спрацює. Після цього ставте навпроти завдання галочку. Важливо: завдання повинно бути невеликим, щоб вкластися в ці 25 хвилин (наприклад, перекласти стандартний документ на англійську чи написати коротку статтю, знайти матеріали тощо).
  4. Тепер можна відпочити 5-10 хвилин. Ви це заслужили.
  5. Після 4-х послідовних «помідорів» можна зробити довшу перерву на 15-30 хвилин.

Також читайте – “Переклад «на вчора» або пастка для перекладача

Особливу увагу слід звернути на те, що дана техніка не терпить відволікань під час цих 25-ти хвилин. Тобто, якщо вас відволікають (терміновий дзвінок, чи просто друзі хочуть побалакати), то, або завершіть помідорний сеанс і почніть новий пізніше, або ж відкладіть всі відволікаючи моменти на потім (зрештою, з другом можна поговорити і під час перерв).
Відволікання небажані ще й тому, що вони викликають різкий спад продуктивності. Ви, напевно, помічали: коли працюєте над якимось завданням, спочатку необхідно кілька хвилин, щоб «втягнутися» і після цього робота йде швидше. А коли Вас відволікають, особливо на піку продуктивності, то відбувається її різкий спад, і після цього необхідно набагато більше часу, щоб знову увійти у робочу колію.

Що Вам може допомогти?

Розробники програмного забезпечення подбали про нас з вами та, натхненні помідорною технікою, створили спеціальні додатки, що дозволяють моніторити час, витрачений на роботу, і нагадують робити перерви кожні 25 хвилин.
Такі додатки можна встановлювати як на мобільний пристрій, так і на комп’ютер.

Також існують платні та безкоштовні варіанти.

Найпопулярніші додатки:

  1. Focus Booster (focusboosterapp.com) – платний додаток, що дозволяє не тільки встановлювати індивідуальні інтервали часу та перерви між ними, але й надає можливість моніторити кількість часу, потрачену на роботу над проектом того чи іншого клієнта. Може встановлюватися і на мобільний пристрій, і на комп’ютер.
  2. PomoDone (pomodoneapp.com) – безкоштовний додаток, який ефективно доповнює інші інструменти, що полегшують планування завдань, так як PomoDone може імпортувати завдання із вже встановлених Вами програм, або ж можна створювати нові списки завдань (to do lists) вже в межах даного додатку. Встановлюється як на мобільний, так і на комп’ютер.
  3. Focus Keeper (сайт) – простий у користуванні безкоштовний таймер, розроблений спеціально для мобільної операційної системи iOS. Дозволяє легко планувати завдання та відслідковувати час їх виконання. Крім того, програма веде статистику Вашої продуктивності.
  4. Marinara Timer (marinaratimer.com) –  безкоштовний онлайн таймер. Користуватися можна одразу, без реєстрації. Крім того Marinara присвоює кожному таймеру унікальну URL.
  5. Be focused pro (сайт) – платний додаток для iOS. Дозволяє легко управляти кількома проектами, відслідковувати час та перерви, а також показує прогрес за день, тиждень, чи будь-який інший вибраний період. Має приємний дизайн.

Звичайно, це не вичерпний список всіх програм та додатків, які можна використовувати в рамках помідорної техніки. Головне почати, а потім кожен зможе підібрати для себе зручний та ефективний спосіб підтримувати продуктивність на найвищому рівні.
Помідорна техніка планування  – це справжня знахідка для фрілансерів, тож, якщо дотримуватися її правил, то продуктивність Вашої роботи дозволить не тільки збільшити заробіток і здобути авторитет серед клієнтів, але й зберегти мотивацію та вивільнити час на себе та інші справи. Тим більше велика кількість програмних додатків для поціновувачів техніки підтверджує її популярність, а отже і ефективність.

Авторка статті – Еліна Лапка, перекладачка з англійської мови