Мови здійснюють мрії | Стаття на 1000
Logo
Мови здійснюють мрії
Дата 12/09/2016

Коли ти працюєш, скажімо, сантехніком чи прибиральницею (при всій повазі до цих професій) і не плануєш нічого змінювати, тоді іноземна мова тобі не потрібна. Якщо ж ти прагнеш знайти високооплачувану роботу у серйозній компанії чи успішно вести свій бізнес – без знання мов не обійтися.

Мультимовність у бізнесі приносить прибутки

Цікава ситуація зі знанням іноземної склалася у Сполучених Штатах Америки. Рідна мова там – англійська – світовий лідер, зокрема у сфері бізнесу. Тож представники цієї країни схильні вважати, що інші мови їм не потрібні. Відомий поліглот і автор книг Бенні Льюіс у книзі «Вільно володіти мовою за три місяці» розповідає: тільки 18% американців розмовляють більш ніж однією мовою (Згідно аналізу Європейської Комісії). Як виявляється, для серйозних комерційних рівнів цього не достатньо. Комітет економічного розвитку США (CED) стверджує: щороку американський бізнес втрачає понад $2 мільярди тільки через непорозуміння, пов’язані з незнанням мов чи культур.
Європейські країни – прогресивніші в цій сфері. Частка мультимовних громадян тут складає 56% (висновки Європейської Комісії). І багато країн цього континенту (серед них і Британія) розпочали ініціативи, що мають на меті збільшити кількість мультимовних працівників, щоб покращити економічні показники.

Мови відкривають нові можливості

Олександр Волоза родом зі Східної України. Живе в Німеччині, але більшість свого часу подорожує по світу. Після університету він знав дві іноземні мови. У 24 роки поставив собі мету: до тридцяти вивчити хоча б десять. Зараз йому тридцять і ось що з того вийшло:

 • Які мови ти знаєш?
  • Спілкуюся російською, українською, англійською, німецькою, польською, французькою, італійською, іспанською, сербською/хорватською; а також читаю та розумію словацькою, словенською, македонською, нідерландською, норвезькою, шведською, румунською та на івриті.
 • Як допомагає тобі знання мов у житті?
  • Завдяки знанню мов я маю роботу, яка дозволяє мені жити тим життям, яким я зараз живу, і багато подорожувати. Спілкування з людьми їхньою мовою відчиняє багато дверей, робить людей більш щирими, відкритими, гостинними. Нові мови, нові культури допомагають вийти із провінційного світосприйняття та відчути дріб’язковість і надуманість багатьох особистих та соціальних проблем.
   Навчання мові має бути цікавим
 • Олександре, якими методиками ти користуєшся, коли вчиш мови?
  • Я зазвичай починаю з читання та слухання текстів. На початку я пропускаю більшу частину граматики. Пісні, матеріали з Youtube, комікси, блоги, відео-блоги, Вікіпедія, фільми з субтитрами – всі ці матеріали чекають на мене. Ключова ідея полягає у тім, щоби займатися іноземною мовою тим, чим ти би залюбки у вільний час займався рідною. Наприклад, в усіх країнах Європи, де американські фільми показують в оригіналі з субтитрами, суспільство вільно спілкується англійською.

Формула ефективності

Щодо методів вивчення мови, то серед їх розмаїття найефективнішими залишаються ті, за якими найменше часу приділяється «зазубрюванню» та граматиці.
На сторінці www.bbcccnn.com.ua є стаття: «Про прорив у вивченні англійської мови» (В. Співаковський). Автор описує нову формулу: 70% часу навчання тратити на розмовну англійську, а інші 10% :10% :10% – на читання – письмо – правила.
english
Ця формула вже випробувана і визнана ефективною серед інноваційних освітніх закладів.   

Не варто перевантажувати найменших

З якого віку краще починати вчити мови?
Мозок малюків здатен швидко і легко засвоювати нову інформацію, і багато сучасних батьків цим користуються: мало не з пелюшок водять своїх діток у всілякі розвиваючі центри з вивченням іноземної. Чи завжди це корисно? Коментує психолог і мати трьох дітей Марина Мелія для ресурсу http://thejizn.com:
melia
«Коли мені доводиться бачити малюків, яких турботливі батьки цілими днями водять на англійську, на музику …, замість того щоб дитина жила вдома, слухала казки, які читає мама, ліпила з бабусею пиріжки, бігала наввипередки з собачкою…, мені буває шкода і дітей, і звичайно, батьків.
…Це несвоєчасне навантаження «виснажує» підкіркові утворення (головного мозку – ред.). Наслідки можуть позначитися не відразу: у цілком здорового і інтелектуально розвинутого малюка в сім років «раптом» з’являється енурез, нав’язливі рухи, страхи, у підлітка – емоційні зриви, агресія чи лякаюча пасивність.

У дорослому віці вчити мову можна легко і швидко.

Відомий канадський поліглот і засновник мовного сервісу LingQ.com Стів Кауфман своїм прикладом доводить, що іноземною може оволодіти кожен у будь-якому віці.
кауфман
Він почав вчити мови у 16 років, проте тоді вони давалися йому важко. Найактивніша стадія навчання почалася у 55 років і продовжується досі. Сьогодні Стіву – за 70. Він визнає, що все, чого він досягнув, – здебільшого завдяки знанню мов.
У похилому віці, як стверджують вчені, вивчення мов добре тренує пам’ять і запобігає розвитку хвороби Альцгеймера (зниження інтелекту, набуте слабоумство).
Якщо навчання приносить задоволення, то результат з’являється швидко. Наприклад,  вище згаданий поліглот Олександр може говорити новою мовою вже через 4-5 місяців, лише переглядаючи улюблені фільми мовою оригіналу, читаючи іноземні тексти та спілкуючись з носіями.

Вчися – безплатно

Сьогодні є сила-силенна джерел, де можна безкоштовно вправлятися в мовах, не виходячи з дому. Ось деякі з них:

На цих сайтах є вправи, тексти, завдання і – головне – люди, які готові безкоштовно розмовляти з вами вибраною мовою.

Мови здійснюють мрії

Завдяки знанню мов можна знайти хорошу роботу за серйозні гроші, переїхати до іншої країни, подорожувати, спілкуватися з людьми з усього світу, пізнавати різні культури… Список дуже довгий. І головне: вчитися – легко і цікаво. Мови здійснюють мрії, чи не так?

Автор статті – Леся Лукашик

Вважаєш, що саме ця стаття повинна потрапити в трійку фіналістів? Напиши “чому” в коментарях! Ми обов’язково врахуємо думку читачів!


Інші статті з конкурсу “Стаття на 1000”: