ESOL

Cambridge ESOL Examinations (English for Speakers of Other Languages) – найпопулярніший загальний екзамен з англійської мови.

• результати екзамену відомі в усьому світі;
• результати екзамену приймаються університетами, роботодавцями та органами освіти в багатьох країнах як доказ необхідних стандартів з англійської мови;
• іспити ESOL відбуваються за рівнями KET, PET, FCE, CAE, CPE (для дорослих); KET, PET, FCE та CAE (для школярів від 13- 16 (17)років);

Міжнародні іспити Starters, Flyers, Movers (для дітей віком від 7 до 12 років);
• кожен іспит охоплює чотири основні мовні навички – аудіювання, говоріння,
читання і письмо – і оцінює вміння використовувати різноманітні структури і функції
в реальних ситуаціях;
• результати визнаються в усьому світі як свідчення володіння англійською мовою,
і дійсні без обмеження часу (довічно).

Структура тесту та версії – для дітей (Young Learners) – загальна англійська (General English) – шкільні іспити (Exams for Schools) – англійська мова професійного спрямування (Professional English) – академічна англійська (Academic English)
Термін дії сертифікату Безстроково
Оцінювання та результати іспиту
Місце проведення Британська Рада
Сесії складання іспиту
Ціна 1100 – 2550 грн.
UCLES (University of Cambridge Local Exams Syndicate) – екзаменаційний синдикат Кембріджського університету. Від часу заснування в 1858 році він був і є одним зі світових лідерів в області проведення іспитів.Сьогодні екзаменаційна система UCLES більше відома як ESOL (English for Speakers of Other Languages).

ESOL (English for Speakers of Other Languages) –система мовних іспитів для носіїв інших мов. Це іспит на загальне знання англійської, розроблений інститутом PITMAN, що входить до складу екзаменаційної комісії City & Guilds. До сьогодні іспити ESOL здобули чільне місце у системі оцінки мовної компетенції та є визнані всіма університетами і коледжами Великобританії і не тільки, а також роботодавцями в сфері бізнесу в 85 країнах світу. Перш за все цей сертифікат можна порекомендувати секретарям, оскільки саме в цій області PITMAN має великий авторитет. Екзаменаційні стандарти інституту PITMAN орієнтовані на практичне застосування мови, вирішення повсякденних завдань мовою, тому учням необхідно володіти наступними навичками: пошукове і переглядове читання, скорочений виклад отриманої інформації (анотація), висловлення своєї думки про прочитане /прослухане, слухання з метою отримання повної /часткової інформації, уміння робити нотатки в ході слухання /читання, вміння робити висновки, розуміння підтекстової і екстралінгвістичної інформації.

ESOL має п’ять рівнів складності. Cкладаючи іспит будь-якого із запропонованих рівнів, носій мови завжди має можливість отримання сертифікатів двох ступенів. Для отримання сертифікату першого ступеня необхідно виконати 75% всієї роботи, а для отримання сертифіката другого ступеня – 60%. У разі непроходження іспиту вказуються помилки і те, на що слід звернути увагу. Після іспиту всі результати надсилаються до інституту PITMAN у Великобританії.

Іспити ESOL діляться на кілька категорій:

 • для дітей (Young Learners)
 • загальна англійська (General English)
 • шкільні іспити (Exams for Schools)
 • англійська мова професійного спрямування (Professional English)
 • академічна англійська (Academic English)

Для дітей (Young Learners) іспит має трирівневу систему, розроблену за віком:

 • Starters – 7 років
 • Movers – від 8 до 11
 • Flyers – від 9 до 12 Іспити кембриджського університету Cambridge

ESOL категорії «Загальна англійська» включають в себе:

П’ять тестів на визначення рівня володіння англійською мовою:

 • KET: Key English Test
 • PET: Preliminary English Test
 • FCE: First Certificate in English – Перший Кембріджський сертифікат CAE: Certificate in Advanced English – Кембріджський сертифікат просунутого рівня CPE: Certificate of Proficiency in English – Кембріджське свідоцтво про вільне володіння англійською мовою.

Два види тестів на знання ділової англійської:

 • BEC(Business English Certificates): Preliminary (1)
 • BEC(Business English Certificates): Vantage (2)
 • BEC(Business English Certificates): Higher (3)

Кожен Кембриджський іспит розраховано на кандидатів з певним рівнем володіння англійською мовою.

BULATS (Business Language Testing Service).

 • Тест на знання юридичної англійської:
 • ILEC (International Legal English Certificate).
 • Академічна англійська (Academic English)
Термін дії сертифікату є безстроковим і не потребує перездачі. Сертифікати UCLES, або, як їх ще називають, Кембриджські сертифікати, визнаються багатьма університетами Великобританії, а також британськими і європейськими компаніями при наборі персоналу. В Америці та Канаді він ваги не має.
Усна частина тесту здається британським викладачам, які пройшли спеціальну підготовку, письмові ж роботи надсилаються до Англії. Попередні результати стають відомими через два місяці. Через 6-8 тижнів після цього, якщо студент продемонстрував необхідний рівень знання англійської, він отримує сертифікат з екзаменаційної комісії Кембриджського університету. Таким чином, з дня здачі іспиту до дня отримання сертифіката проходить близько чотирьох місяців. Якщо хочете дізнатися, якому іспиту відповідає ваш рівень володіння англійською мовою, ви можете пройти попереднє платне тестування в Британській Раді. Кембріджські іспити ESOL пов’язані із CEFR.

Таблиця відповідності ESOL CEFR знаходиться нижче:

Рівень CEFR YLE Основний блок Екзамени BEC BULATS IELTS Екзамени CELS
C2 CPE 90-100 8.5 — 9.0
C1 CAE BEC H 75-89 7.0 — 8.0 CELS H
B2 FCE BEC V 60-74 5.5 — 6.5 CELS V
B1 PET BEC P 40-59 4.0 — 5.0 CELS P
A2 Flyers КЕТ 20-39
A1 Movers 0-19
Кембриджські іспити приймаються в Британській Раді.
KET: Key English Test 610 грн.
PET: Preliminary English Test 645 грн.
FCE: First Certificate in English 1265 грн.
CAE: Certificate in Advanced English 1320 грн.
CPE: Certificate of Proficiency in English 1480 грн.

(*ціна може змінюватись, тому уточнювати необхідно безпосередньо при записі на іспит).

KET (Key English Test) – основний тест з англійської мови екзаменаційного синдикату Кембриджського університету (UCLES), перший рівень – визначає наявність базових навичок спілкування мовою. Вважається, що такого рівня досягають студенти, що пройшли курс мовної підготовки обсягом приблизно 250 годин. Володіння мовою в такому обсязі означає, що Ви розумієте вивіски, покажчики та інструкції і вмієте запитувати і давати інформацію як в усній формі, так і в письмовому вигляді. Іспит KET складається з 3 частин: Reading Comprehension / Composition (розуміння прочитаного / письмове завдання), Listening (аудіювання), Interview (усний іспит). На іспиті KET можна отримати наступні оцінки: M (pass with merit “здано на відмінно”) – видається сертифікат; P (pass “здано”) – видається сертифікат; N (narrow fail “здано незадовільно”) – сертифікат не видається; F ( fail “не здано”) – сертифікат не видається. Таку ж структуру і систему оцінок має і PET.

PET (Preliminary English Test) – це підготовчий тест з англійської мови, другий рівень – для осіб із середнім знанням мови, що відповідає приблизно 350-450 годин занять англійською (в Україні це випускники середньої школи). Сертифікат PET є підтвердженням того, що Ви говорите, читаєте, пишете, а також розумієте загальну сучасну англійську мову. PET може стати в нагоді при прийомі на роботу, до того ж знання мови на цьому рівні, безумовно, допоможе Вам у Ваших закордонних подорожах. Іспит PET складається з 3 частин: Reading Comprehension / Writing(розуміння прочитаного / письмове завдання), Listening (аудіювання), Speaking (усний іспит).

FCE (First Certificate in English) – перший сертифікат з англійської мови. Третій рівень – іспит просунутого середнього рівня для студентів, які завершили курс тривалістю 500-600 годин (в Україні – випускники англійських спеціалізованих шкіл, першокурсники і другокурсники вузів). Іноді його називають CFC – Cambridge First Certificate. FCE може зіграти позитивну роль при прийомі на роботу, оскільки він свідчить про Ваше уміння писати листи, доповіді, приймати зарубіжних партнерів і т.д. Знання мови на такому рівні означає, що Ви можете спілкуватися в закордонних поїздках і отримувати задоволення від читання літератури та перегляду фільмів англійською мовою. В окремих університетах Великобританії такий рівень вважається достатнім для вступу. Іспит FCE складається з 5 частин: Reading, Writing, English in Use, Listening і Speaking. Сертифікат FCE видається тільки у разі успішної здачі. Необхідно набрати не менше 60% правильних відповідей щоб отримати прохідний бал С, не менше 75% для балу В, і більше 80% для А.

CAE (Certificate of Advanced English) – просунутий рівень з англійської мови екзаменаційного синдикату Кембриджського університету (UCLES). Четвертий рівень – рівень «компетентного користувача». Вважається, що його можна досягти після 600-750 годин занять (студенти третіх-п’ятих курсів ВНЗ). Особливість екзамену CAE – акцент на практичні аспекти володіння мовою. Наявність у вас сертифіката CAE свідчить про те, що Ви розбираєтеся в діловодстві англійською мовою, вмієте брати участь у переговорах з закордонними партнерами і т.д. Сертифікат CAE визнається під час вступу до більшості університетів і коледжів Великобританії. Іспит CAE складається з 5 частин:Reading, Writing, English in Use, Listening I Speaking. Для сертифікату з відзнакою А необхідно набрати 80% або більше правильних відповідей.

CPE (Certificate of Proficiency in English) – сертифікат про досконале володіння англійською мовою. П’ятий рівень, що передбачає просунутий рівень володіння мовою – понад 750 годин занять (випускники університетів та аспіранти). CPE визнається вступним іспитом до вищих навчальних закладів не тільки у Великобританії, але і за її межами. Має широке визнання в діловому світі і серед європейських державних структур. Іспит CPE складається з 5 частин:Reading, Writing, English in Use, Listening і Speaking.

Отже, іспити FCE, CAE і CPE складаються з п’яти частин: Reading Comprehension (розуміння прочитаного), Composition (письмове завдання), Use of English (використання англійської мови), Listening (аудіювання,), Interview (усний іспит) і оцінюються в п’ять рівнів: A (відмінно) – видається сертифікат; B (добре) – видається сертифікат; C (задовільно) – видається сертифікат; D і E (незадовільно) – сертифікат не видається.

Оксфордський університет має власну екзаменаційну палату – University of Oxford Delegacy of Local Examinations. Іспит, який проводить ця палата, – письмовий. Називається він The Oxford Written Examination in English as a Foreign Language (Оксфордський письмовий іспит з англійської мови як іноземної). Він має три рівні: The Preliminary Examination, The Higher Examination і Diploma. Для складання іспиту Preliminary досить досягти рівня Intermediate (середній), займаючись за підручниками Headway, Fast Forward або Cambridge English Course. Необхідно також мати початкові країнознавчі знання і бути знайомим з періодичною пресою. Щоб успішно скласти іспит на рівні Higher, необхідно не менше двох років вивчати мову за інтенсивною програмою або в досвідченого викладача. Передбачається досвід практичного спілкування, більш глибокі країнознавчі знання. Diploma доступний людям, які володіють мовою на рівні native speaker (носія мови).

Відгуки

Відвідайте наш блог

Солодко-гірка мова любові

13.02.2019|

Ви ще не підписали валентинку? Ви переконані, що після стількох років сказані вже всі ніжні

ЯК ПЕРЕКЛАСТИ ЗВУК?

21.12.2018|

  Кожен аж пнеться бути дотепним. - О - риг – риг ... [...] -

Слово як зброя

21.08.2018|

Запитайте дитину, нащо нам потрібна мова, і ви отримаєте відповідь на кшталт «щоб розмовляти» або

УСІ ЗАПИСИ
Loading...